X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1387

شرح تغییرات آزمون کارشناسی ارشد امسال 

منبع:تابناک

معاون فنی و آماری سازمان سنجش ادامه داد: امسال مشخصات فرد داوطلب روی دفترچه وجود دارد و همچنین در یک سری رشته‌‏های امتحانی فرد داوطلب باید نوع دفترچه‌‏های که در اختیار دارد در پاسخنامه علامت بزند. 

رای جلوگیری از تخلف در آزمون‌‏ها علاوه بر سیستم حفاظتی که در سال گذشته وجود داشت امسال دفترچه‌‏ها نیز تنوع پیدا کرده است.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش در گفت‌‏و‌‏گو با "ایلنا" در توضیح بیشتر این خبر گفت: در کنکور امسال چینش سوالات متفاوت اما محتوی آنها یکسان است و به این دلیل داوطلبان باید روی پاسخنامه شماره دفترچه را ذکر کنند.
وی افزود: از سال گذشته برای بحث حفاظتی آزمون‌‏ها در سازمان سنجش کارهای زیادی انجام شده است که سیستم حفاظتی یکی از این اقدامات است.
ابراهیم خدایی افزود: امسال علاوه بر اجرای تمهیدات قبلی، دفترچه‌‏ها نیز تنوع پیدا کرده است و در یک سری از رشته‌‏ها دفترچه هر داوطلب با دفترچه فرد مجاور خود در آزمون متفاوت است.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش ادامه داد: امسال مشخصات فرد داوطلب روی دفترچه وجود دارد و همچنین در یک سری رشته‌‏های امتحانی فرد داوطلب باید نوع دفترچه‌‏های که در اختیار دارد در پاسخنامه علامت بزند.
خدایی در ادامه درباره دیگر اقدامات حفاظتی سازمان سنجش برای جلوگیری از تخلف در کنکور امسال گفت: در بحث حفاظتی امسال اعتبار ویژه‌‏ای اختصاص داده شده است و همچنین بازرسی‌‏های بدنی افزایش پیدا خواهد کرد و در بعضی حوزه‌‏ها نیز گیت‌‏های حفاظتی گذاشته می‌‏شود.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش هدف از اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از تخلفات را برگزاری آزمونی با کیفیت دانست و افزود: تمام اقدامات حفاظتی برای این است که امسال آزمون از لحاظ کیفی بهتر باشد زیرا در سال گذشته در بعضی از حوزه‌‏ها کیفیت برگزاری آزمون پایین بود و سازمان سنجش امسال این مساله را مورد توجه قرار داده است.
خدایی در پاسخ به سئوال ایلنا در مورد چگونگی مجازات تخلف در کنکور امسال، گفت: قانون مجازات تخلف در کنکور مصوب مجلس است که براساس این قانون یک کمیته تخلف در هیات بررسی و یک هیات تجدیدنظر وجود دارد.
وی ادامه داد: رای اولیه در مورد تخلف در هیات بدوی است و اگر فرد متخلف به این رای اعتراض کند در هیات تجدیدنظر مورد بررسی قرار می‌‏گیرد.

معاونت فنی و آماری سازمان سنج درباره میزان تاثیر معدل کارشناساسی در کارشناسی ارشد مانند گذشته 20 درصد است که البته این معدل طراز می‌‏شود و معدل خام نیست و این طراز براساس دانشگاه در سطح علمی فرد داوطلب است.