X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 30 دی‌ماه سال 1387

برگزاری آزمون ارشد آزاد در ۱۷ اردیبهشت 

منبع:ایسنا

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۸ دانشگاه آزاد اسلامی از روز چهارشنبه دوم بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ بهمن ماه ادامه دارد.
آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
بنابراین گزارش، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه الکترونیکی آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.
گفتنی است، کلیه فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی و یا شاغلین به تحصیل در سال آخر این مقطع مشروط به نداشتن منع از لحاظ مقررات نظام وظیفه عمومی می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند و هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته مقطع کارشناسی خود با رعایت ضوابط دفترچه راهنما یک رشته تحصیلی را انتخاب و در فرم اینترنتی وارد کنند.
البته رشته‌های گروه علوم پزشکی شامل رشته آموزش پرستاری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی از این شرط مستثنی هستند و داوطلبان این رشته‌ها باید دارای مدرک متجانس با رشته انتخابی باشند و همانند سال قبل یک واحد دانشگاهی را انتخاب کنند.
همچنین، داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان، بسیجیان فعال و جهادگران رزمنده باید قبل از ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه‌های مقاومت بسیج و یا مراکز سپاه نسبت به دریافت کدرهگیری جهت استفاده از این امتیاز اقدام کنند و داوطلبان استفاده از سهمیه آزادگان، جانبازان و شاهد باید قبل از ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه اینترنتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ارائه درخواست استفاده از تسهیلات کد رهگیری دریافت کنند.
همچنین، هزینه دریافت کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد ۲۸ هزار تومان و هزینه ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسی ارشد هشت نیز هزار تومان می‌باشد.
● نحوه ثبت‌نام بدون آزمون فارغ‌التحصیلان ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد
متقاضیان ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسی ارشد باید با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری شرکت بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد با مراجعه به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز آزمون ثبت‌نام کنند.
بر این اساس، کلیه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته که حداکثر در طول ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل شده و واجد سایر شرایط دفترچه راهنما هستند، می‌توانند در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ثبت‌نام کنند.
همچنین فارغ‌التحصیلانی که مقطع کارشناسی ناپیوسته را در حداکثر ۴ نیمسال به پایان رسانده و دارای مابقی شرایط باشند می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
گفتنی است، متقاضیان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد باید در رشته همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی ثبت‌نام کنند، درغیراینصورت از ردیف واجدین شرایط حذف شده و امکان اصلاح رشته انتخابی و یا تغییر گرایش وجود ندارد.
لازم به ذکر است، این دسته از متقاضیان باید دارای معدل بالای ۱۷ و جزو ۱۰ درصد فارغ‌التحصیلان برتر واحدهای دانشگاهی خود باشند.