دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1387

آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد سال88 اعلام شد  

منبع:ایسنا

رشته‌های مدیریت بحران و دریانوردی به رشته‌های آزمون امسال افزوده شد


آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد سال 88 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.


به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاریدانشجویان ایران (ایسنا)، بر این اساس مواد امتحانی و ضرایب گرایش ژنتیک از رشته امتحانی 1206 مجموعه زیست شناسی به ترتیب به صورت( 2، 1 ، 1 ، 4، 1، 0، 0، 0، 0، 1، 0 و 0) اصلاح می شود.


همچنین پذیرش در گرایش معارف اسلامی وحقوق (حقوق خانواده) از رشته امتحانی 1126 مجموعه حقوق فقط برای خواهران و دردانشگاه امام صادق (ع) صورت می‌پذیرد.


همچنین بر اساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالی ممنوعیت انتخاب گرایش مدیریت سیستم و بهره وری برای دانش‌آموختگان رشته مهندسی صنایع لغو شده است و درنتیجه توضیحات ذیل رشته امتحانی 1260 در صفحه 19 دفترچه نیزحذف می‌شود.


گفتنی است، کد دانشگاهی 163 مربوط به دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان می‌باشد که در دفترچه آزمون دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان درج شده است.


بر اساس این گزارش، رشته امتحانی 1157مدیریت بحران با مواد امتحانی زبان عمومی و تخصصی، تاریخ معاصر ایران و جهان، جامعه شناسی عمومی، روان شناسی عمومی، اصول و روشهای مدیریت و علوم نظامی با ضرایب (2،2،2، 1، 2 و 1) به ترتیب دروس به رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون اضافه می‌شود.


لازم به ذکر است، پذیرش دانشجو در اینرشته منحصرا برای دانشگاه امام حسین (فقط مرد) صورت می‌گیرد و از داوطلبان با توجهبه نمره اکتسابی و بر اساس شرایط ضوابطی که بعدا به صورت برگه شرایط و ضوابط دراختیار داوطلبان قرار داده می شود، مصاحبه به عمل خواهد آمد و پذیرش در رشته مدیریتبحران در دیگر دانشگاه‌های کشور با ضرایب مدیریت دولتی از مجموعه مدیریت با کد رشتهامتحانی 1142 صورت می‌پذیرد.


گفتنی است، حافظان قرآن متقاضی شرکت درآزمون تحصیلات تکمیلی سال 88 که متقاضی مدرک کارشناسی هستند باید بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در آزمون ویژه‌ ترجمه و تفسیر و دروس اختصاصی علوم قرآنی در سطحکارشناسی که مستقل از آزمون کارشناسی ارشد برگزار می‌شود، شرکت کنند که زمانبرگزاری آزمون ویژه متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش و پیک سنجش اعلام می شود. این داوطلبان باید کد محل فارغ‌التصحیلی خود را در بند 22 تقاضانامه 588 درج کنند.


همچنین، رشته امتحانی 1266 مجموعه دریانوردی با گرایش‌های حمل و نقل دریایی و بندر و کشتیرانی به رشته‌های امتحانیمندرج در دفترچه ثبت‌نام به صورت شناور اضافه می‌شود.


بر این اساس، داوطلبان در صورت تمایلمی‌توانند در این رشته امتحانی ثبت‌نام نمایند، که این آزمون با مواد امتحانی زبانعمومی و تخصصی، حقوق و بیمه درمانی، اصول حمل و نقل و تخلیه و بارگیری دریایی، اصولناوبری، مبانی اقتصاد و مدیریت و ریاضی و آمار و با ضرایب حمل و نقل دریایی: (2 ، 3‌، 3 ، 3، 2و 0) و بندر و کشتیرانی: (2، 0، 3، 3، 2 و 2) برگزار می شود.


گفتنی است، در کد رشته امتحانی 1215(علوممحیط زیست)، عنوان صحیح درس ششم رشته امتحانی مذکور شیمی عمومی می‌باشد که اشتباهادر دفترچه، شیمی محیط زیست درج شده است.