X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1387

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد: 

هیچکس نباید به خاطر ضعف مالی از تحصیل بازماند 

منبع:ایسکانیوز

مشهد – خبرگزاری ایسکانیوز : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت : معتقدیم نباید هیچکس به خاطر ضعف مسایل مالی از تحصیل بازماند.
ه گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران «ایسکانیوز»:عبدالمجید حلمی در اردوی فرهنگی درجمع دانشجویان این دانشگاه افزود : سیاست تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بخصوص واحد مشهد این بوده که درهای دانشگاه برای همه علاقه مندان به تحصیل باز باشد و حتی آنهایی که برای پرداخت شهریه با مشکل مواجه هستند با استفاده ازوامهایی که دانشگاه در اختیار آنها قرار می دهد از تحصیل بازنمانند .
وی با بیان اینکه در دو سال اخیر 60 میلیارد تومان وام توسط دولت تصویب شده که به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت شود افزود : 40 میلیارد تومان آن دریافت شده که از این مبلغ یک میلیارد تومان به واحد مشهد پرداخت گردید .
وی دانشجویان را به دریافت وام تشویق کرد و گفت : این وامها شامل وامهای کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت است که دانشجویان می توانند در حین تحصیل یا بعد از آن وام را پرداخت کنند .
حلمی با اشاره به اینکه این دانشگاه متعلق به هیچ شخص خاصی نیست و هیچکس سهمی ندارد اظهار داشت : کلیه درآمد این دانشگاه بجز هزینه های جاری و هزینه حقوق (اساتید و کارکنان) صرف توسعه دانشگاه می شود .
وی در خطاب به دانشجویان تاکید کرد : باید بکوشیم که در دانشگاهها تنها مصرف کننده علم نبوده و تولید علم داشته باشیم .به گزارش ایسکانیوز، وی تصریح کرد : درهمین راستا در واحد مشهد درنانوتکنولوژی و جوش هسته ای که از علم های روز دنیا است فعال هستیم .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد همچنین از ایجاد 15 رشته جدید در مقطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد در آینده نزدیک خبر داد و گفت : هم اکنون واحد مشهد 130 رشته / مقطع تحصیلی دارد که از این تعداد 6 رشته دکتری ، 33 رشته کارشناسی ارشد و بقیه در مقاطع کاردانی و کارشناسی می باشد.
حلمی با بیان اینکه واحد مشهد جزء سه واحد جامع و عضو اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام می باشد افزود : هم اینک بیش از 60 درصد سیستم های دانشگاه الکترونیکی انجام می شود که امیدواریم تا پایان سال 88 صددرصد سیستم ها مکانیزه شود.به گزارش ایسکانیوز در ادامه مراسم مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هدف اساسی برنامه های متنوع فرهنگی را شکوفا شده پتانسیل ها و توانمندیهای دانشجویان در زمینه فرهنگی و هنری عنوان کرد .
حجه الاسلام رسولی برگزاری مناسبت ها اعم از جشن ها و عزاداری ها ، انجام مسابقات فرهنگی و برگزاری همایش های عملی وفرهنگی و ... را از برنامه های فرهنگی ذکر نمود .
گفتنی است این اردو با حضور 600 نفر از دانشجویان دختر و پسر در اردگاه ثامن الائمه مشهد در دو نوبت صبح وبعداز ظهر با اجرای سرود ، سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشگاه برگزار شد