X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 25 آبان‌ماه سال 1387

672 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ثبت‌نام کردند

منبع:برنا نیوز


با اتمام مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها، معاون آماری سازمان سنجش از ثبت نام 672 هزار نفر در این آزمون خبر داد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا،‌ با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 88 دیشب به پایان رسید، اظهار داشت: 672 هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد با احتساب داوطلبانی که در دو رشته ثبت‌نام کرده‌اند به 720 هزار نفر رسید. وی با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته با احتساب دو رشته‌ای‌ها 560 هزار نفر بوده است، اظهارکرد: در آزمون امسال تعداد ثبت‌نام کنندگان با افزایش حدود 25 درصدی مواجه بوده است.
دکتر خدایی در خاتمه با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد 88 از 23 تا 26 بهمن ماه برگزار خواهد شد، اظهارکرد: نتایج اولیه این آزمون اردیبهشت ماه و نتایج نهایی در شهریور اعلام می شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت امسال هنوز مشخص نشده است، افزود: سال گذشته 36 هزار و 500 نفر به دانشگاه ها راه پیدا کردند.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه این آزمون در 139 رشته امتحانی شامل 49 رشته علوم انسانی، 13 رشته علوم پایه، 28 رشته فنی و مهندسی، 25 رشته کشاورزی، 9 رشته هنر، 13 رشته علوم پزشکی و 2 رشته دامپزشکی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تعداد 61 رشته‌ امتحانی شناور نیز در این آزمون در نظر گرفته شده است که داوطلبان می‌توانند علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در یکی از رشته‌های امتحانی شناور نیز شرکت کنند.