X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 22 آبان‌ماه سال 1387

ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد88 افزایش می یابد 

منبع:آفرینش

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تا دیروز 520 هزار نفر به صورت اینترنتی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاهها ثبت نام کرده اند، گفت: این رقم بدون احتساب دو رشته ای هاست و در کل پیش بینی می شود که تعداد ثبت نام کنندگان نهایی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 88 همین حدود باشد، چراکه تقریبا کلیه داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 88 دانشگاهها تا کنون ثبت نام کرده اند.
دکتر خدایی درگفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته 36 هزارو 500 نفر پذیرفته شدند، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق کنکور کارشناسی ارشد سال 88 در دانشگاهها هنوز مشخص نشده است ولی این ظرفیت ها قطعا نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.
ثبت نام داوطلبان تا ساعت 24 روز جمعه ادامه دارد
وی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 88 از 12 آبان آغاز شده است، گفت: با تمدید مهلت ثبت نام، این فرایند تا ساعت 24 روز جمعه 24 آبان ماه ادامه دارد.
وی با اشاره به تاثیر20 درصدی معدل فارغ التحصیلی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد، اظهار کرد: بنابراین داوطلبان باید در درج دقیق و صحیح معدل فارغ التحصیلی خود بسیار هوشیار باشند.
آزمون در 139 رشته امتحانی برگزار می شود
دکتر خدایی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1388 در روزهای 23 و 24 و 25 و 26 بهمن ماه سال جاری در 139 رشته امتحانی شامل 49 رشته گروه علوم انسانی، 13 رشته علوم پایه، 28 رشته فنی و مهندسی، 25 رشته کشاورزی، 9 رشته هنر، 13 رشته علوم پزشکی و 2 رشته دامپزشکی برگزار می شو، خاطرنشان کرد: تعداد 61 رشته  امتحانی شناور نیز در این آزمون در نظر گرفته شده است که داوطلبان می توانند علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در یکی از رشته های امتحانی شناور نیز شرکت کنند.
دکتر خدایی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود، عنوان کرد: داوطلبان پس از تهیه مدارک ثبت نام  باید دفترچه راهنما را به دقت بخوانند و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط ثبت نام به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www  مراجعه و با ورود اطلاعات کارت اعتباری و اطلاعات شناسنامه ای و آزمونی خود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
داوطلبان مراحل ثبت نام را تا "تایید نهایی" دنبال کنند
وی افزود: داوطلبان باید اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را به طور دقیق در برنامه ثبت نام اینترنتی وارد کنند و پس از کنترل مجدد و دقیق، قسمت "تایید نهایی" را کلیک کنند، چراکه پس از فشردن تایید نهایی،  امکان هیچ گونه تغییری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه بعضی داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات ثبت نامی، کلیک کردن "تایید نهایی" را به تصور اینکه اطلاعات لازم را وارد کرده اند فراموش می کنند، اظهار کرد: کلیه داوطلبان در این مورد باید مراحل ثبت نام را تا "تایید نهایی" دنبال کنند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور در خاتمه درباره داوطلبانی که شخصا به اینترنت دسترسی ندارند و مجبورند برای ثبت نام در آزمون به مکان هایی مثل کافی نت ها مراجعه کنند، عنوان کرد: این افراد توجه داشته باشند که حتما مراحل ثبت نام در حضور خودشان انجام شود و از سپردن عملیات ثبت نام به متصدیان کافی نت ها بدون حضور خودشان جدا خودداری کنند.